^DO GÓRY

  • AKTUALNOŚCI

    Na naszej stronie internetowej znajdziesz najnowsze informacje z działalności Naszego związku zawodowego

  • KONTAKT Z NAMI

    Jeśli masz jakiś problem, lub masz pomysł na rozwiązanie problemu ale potrzebujesz wsparcia - napisz do nas!.

  • INFORMACJE I PORADY

    Na naszej stronie zamieszczamy, także informacje i porady naszych ekspertów oraz to wszystko co interesuje pracowników.

IMAGE OGÓLNOPOLSKI PROTEST PRACOWNIKÓW FIZJOTERAPII
Kwi 25th, 2019
Fizjoterapeuci strajkują! Fizjoterapeuci są grupą zawodową najniżej opłacaną. Fizjoterapeuta po studiach zarabia... Read More...
IMAGE Pikieta pracowników częstochowskiej pomocy społecznej pod Urzędem Miasta
Paź 7th, 2018
9 października 2018r. o godzinie 15.30 pracownicy częstochowskiej pomocy społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy... Read More...
IMAGE BOŻONARODZENIOWE ŻYCZENIA
Lis 30th, -0001
Świąt obfitujących w niezapomniane chwile, wielkiej radości, ukojenia oraz odpoczynku od codziennych trosk.Aby te... Read More...
POMOC SPOŁECZNA: 3 listopada rozpocznie się strajk w częstochowskim Domu Pomocy!
Paź 26th, 2017
3 listopada 2017r. do data rozpoczęcia strajku w Domu pomocy Społecznej w Częstochowie. O godzinie 10.00 pracownicy... Read More...
POMOC SPOŁECZNA: Będzie strajk w częstochowskim Domu Pomocy Społecznej?
Paź 11th, 2017
W sobotę 7 października 2017r. rozpoczął się spór zbiorowy w Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie przy... Read More...
IMAGE CZĘSTOCHOWA: Spotkanie związkowców w Urzędzie Miasta
Mar 29th, 2016
29 marca br. przedstawicie Związku Zawodowego Regionu Częstochowskiego spotkali się w Urzędzie Miasta Częstochowy... Read More...
IMAGE ZARZĄD ZWIAZKU: Pierwsze spotkanie w nowej siedzibie
Cze 20th, 2016
13 czerwca br. nowo wybrany Zarząd NSZZ Regionu Częstochowskiego spotkał się po raz pierwszy w nowej siedzibie... Read More...

Media

Przydatne Linki

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Łącznie wizyt 63592

                                                                                                                                                                     
 

×

Błąd

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot get "Częstochowa" woeid in module "mod_sp_weather".

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

prot fizjoFizjoterapeuci strajkują!

Fizjoterapeuci są grupą zawodową najniżej opłacaną.

Fizjoterapeuta po studiach zarabia do 2400 zł brutto. Oznacza to, że przeciętnie na rękę dostają ok. 1600 - 1800 zł.

Zarobki fizjoterapeutów to komedia!

Wysokość zarobków reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wynagradzania za pracę pracowników podmiotów leczniczych, a ta grupa, z niewiadomych przyczyn, jest jedną z gorzej opłacanych. Do maja 2016 roku, był to zawód paramedyczny i traktowano go po macoszemu, ale po 30 latach starań uznano, że nie można być fizjoterapeutą po ukończeniu jakiegoś kursu.

Teraz kształcenie odbywa się na poziomie trzyletnich studiów licencjackich, a następnie dwuletnich studiów magisterskich, które ukończyło już około 80 procent fizjoterapeutów.

Obecne zarobki urągają godności rehabilitantów.

Strajk nieunikniony!

Minister Zdrowia wielokrotnie zapowiadał, że od 1 marca 2019r. rehabilitanci, których ominęły podwyżki, mają je otrzymać. Tak się jednak nie stało i na razie nie widać perspektyw, by coś w tym zakresie się zmieniło.

Fizjoterapeuci chcą w maju protestować korzystając z różnych przepisów; brać wolne w pracy, głodować i oddawać krew.

Trudne studia, ciężka praca i zarobki, jak na kasie.

Żądany godnych wynagrodzeń za trudną, ciężką pracę.

Świąt obfitujących w niezapomniane chwile, wielkiej radości, ukojenia oraz odpoczynku od codziennych trosk.
Aby te święta mijały Wam w cudownej atmosferze i napełniały Was wiarą oraz dodawały otuchy, byście zawsze kroczyli przez życie z podniesioną głową.

Zarząd NSZZ Regionu Częstochowskiego

akcja p s

9 października 2018r. o godzinie 15.30 pracownicy częstochowskiej pomocy społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy będą protestować przed budynkiem Urzędu Miasta Częstochowy ul. Śląska 11/13 w Częstochowie. Protestujący walczą o podwyżki obiecane przez radnych oraz prezydenta Matyjaszczyka. Są zdeterminowani, by protestować aż do skutku.

Akcję protestacyjną zorganizowały związki zawodowe działające w tych jednostkach: NSZZ "Solidarność" w MOPS, Związek Zawodowy Pracowników Samorządowych Pomocy Społecznej oraz Związek Zawodowy Regionu Częstochowskiego.

25 września 2018r. Rada Miasta Częstochowy podjęła Uchwałę o przeznaczeniu od października 2018r. 3.000.000 zł. na wzrost wynagrodzeń dla jednostek podległych pod Urząd. Po tym dniu związki zawodowe wystąpiły do prezydenta Częstochowy Matyjaszczyka o spotkanie na którym miałby przedstawić propozycje podziału tych środków na poszczególne jednostki samorządowe. Od 2 tygodni brak jest odpowiedzi z magistratu, a pracownicy odbierają to jako grę na czas i próbę oszukania ich.

Od miesiąca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Częstochowskim Centrum Świadczeń trwa spór zbiorowy o wzrost wynagrodzeń, a rok temu w Domu Pomocy Społecznej był 5 dniowy strajk i do dzisiaj nie podpisano porozumienia w tej sprawie.

Stary Rok odchodzi, niech więc wszystkie złe chwile zostaną za nami. Niech nadchodzący rok napełni nas nadzieją i wiarą we własne siły, aby w naszych domach zawsze gościła miłość, zaufanie i szczęście, a radość sylwestrowych chwil pozostała przez wszystkie dni 2018 roku.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

dps sesja rm

W dniu obrad Rady Miasta pracownicy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kontkiewicza 2 w Częstochowie będą kontynuować swój protest w Urzędzie Miasta. Protestujący walczą o podwyżki w wysokości 250 złotych obiecane przez dyrekcję oraz prezydenta Matyjaszczyka. Są zdeterminowani, by protestować aż do skutku.

Akcję protestacyjną zorganizował NSZZ Region Częstochowskiego . 5 dni trwał strajk w Domu Pomocy. 7 listopada strajkujący podjęli decyzję o zawieszeniu strajku czynnego w zakładzie i przeniesieniu protestu do Urzędu Miasta, w którym pracuje prezydent Matyjaszczyk. Protest będą kontynuować w dniu obrad Rady Miasta, 16 listopada o godz. 9.00. Pracownicy chcą zainteresować radnych problemem niskich wynagrodzeń w DPS.

We wrześniu urząd miasta poinformował dyrekcję DPS, że może przygotowywać się do wypłacenia pracownikom podwyżek wysokości 250 złotych. Choć to niewysoka kwota, dla pracowników DPS stanowiłaby ogromną różnicę. Ponad połowa personelu zarabia poniżej 2 tys. złotych miesięcznie. W październiku prezydent Częstochowy zmienił zdanie. Okazało się, że obiecana podwyżka będzie wynosić o sto złotych mniej. Załoga częstochowskiego DPS ma pod opieką ponad 200 mieszkańców.

Praca z chorymi i niesamodzielnymi osobami wymaga specjalistycznego przygotowania, jest szczególnie trudna i obciążająca psychicznie. Średnie wynagrodzenie w ośrodku wynosi obecnie zaledwie 2100 złotych.

Zapraszamy wszystkie osoby i organizacje, które popierają protest pracowników DPS w Częstochowie. Spotykamy się w 16 listopada godz. 9.00 Sala Sesyjna Urząd Miasta w Częstochowie ul. Śląska 11/13.

Copyright © 2013. Niezalezny Samorządny Związek Zawodowy Regionu Częstochowskiego  Rights Reserved.